Wentylacja

Wentylacja

Wentylacja mechaniczna

Wentylacja mechaniczna w odróżnieniu od klasycznej wentylacji grawitacyjnej daje wiele możliwości. Pozwala uzyskać realną kontrolę nad przepływem i świeżością powietrza w obrębie domowej przestrzeni. Rozwiązanie umożliwia użytkownikowi dodatkowo również darmowy odzysk ciepła z powietrza usuwanego poza obszar obiektu, co redukuje regularnie ponoszone koszta za media. Z uwagi na wspomniane funkcje, rekuperacja mechaniczna z roku na rok staje się coraz powszechniej wykorzystywana w polskich domach. O możliwości jej zastosowania w blokach wciąż mówi się jednak relatywnie rzadko.

VENTIA - Dlaczego wentylacja jest potrzebna
Dlaczego wentylacja jest potrzebna?
VENTIA - Jak wybrać centralę wentylacyjną?
Jak wybrać centralę wentylacyjną?

W istocie instalacja tego rodzaju wentylacji w pojedynczym mieszkaniu nie stanowi dużego problemu. Niezależnie od tego, ile lat liczy sobie konkretny budynek. Do wdrażania systemu przystąpić można niezwłocznie po uzyskaniu od osób zarządzających spółdzielnią lub wspólnotą mieszkaniową zgody na zamontowanie wyrzutni oraz kratek czerpni w ramach elewacji obiektu.

 

NASZE REALIZACJE – SPRAWDŹ

 

Poniżej przedstawiamy Państwu zestawienie najważniejszych zalet, którymi odznacza się wentylacja mechaniczna dla domów jednorodzinnych oraz rekuperacja instalowana w mieszkaniach w bloku.

Wentylacja mechaniczna w domu
Do najistotniejszych korzyści, wynikających z posiadania systemu rekuperacyjnego w domu – obok wspomnianego już odzysku ciepła oraz pełnej kontroli nad świeżością powietrza – należy przede wszystkim:

  • odfiltrowywanie pyłków, alergenów oraz rozmaitych innych drobnoustrojów z nawiewanego do pomieszczeń powietrza przez dostępny system zanieczyszczeń,
  • redukcja poziomu wilgotności powietrza, bez jednoczesnego przesuszania go,
  • usuwanie brzydkich zapachów.

Warto przy tym zaznaczyć, że zastosowanie wentylacji mechanicznej w starym domu może być docelowo tak samo wydajne jak w przypadku nieruchomości dopiero powstających lub konstrukcji wzniesionych niedawno. Ponadto rekuperacja bazuje na wykorzystaniu nowoczesnych sensorów CO2 oraz czujników wilgoci. Dzięki czemu niemal cała obsługa urządzenia przebiega w pełni automatycznie, bez potrzeby absorbowania domowników.

Wentylacja mechaniczna w bloku
Mimo mniejszej popularności, rekuperacja sprawdza się w mieszkaniach tak samo dobrze lub nawet lepiej niż w domach jednorodzinnych. Jeśli chodzi o zapewniane przez system zalety, są one niemal identyczne jak w poprzednio omawianym przypadku. Należy jednak zauważyć, że osiedla mieszkaniowe – zwłaszcza te zlokalizowane w niewielkiej odległości od centrów miast.  Narażone są  one zwykle na dużą ilość rozmaitych źródeł hałasu oraz spalin, pochodzących z ulic. Tego rodzaju wentylacja mieszkania umożliwia zatem z jednej strony stałe przewietrzanie pomieszczeń bez konieczności otwierania okien. Natomiast z drugiej – efektywną filtrację powietrza, zanieczyszczonego przez samochody, zakłady przemysłowe i inne miejskie źródła spalin. Dodatkowym i nie mniej znaczącym plusem rekuperacji w bloku jest także fakt, że inwestycja bardzo szybko zwraca się w postaci oszczędności na opłatach za ogrzewanie.

Wentylacja mechaniczna to nasza specjalność! Jesteśmy z Płocka jednakże nasze usługi prowadzimy na terenie województwa mazowieckiego oraz kujawsko-pomorskiego. Wentylacja mechaniczna – Płock, Warszawa, Toruń, Lipno, Gostynin, Włocławek. Zapewniamy szybki i fachowy montaż systemu wentylacji mechanicznej wykonany przez doświadczonych pracowników.

 

Skontaktuj się z Nami