Montaż rekuperacji – etap pierwszy

Montaż rekuperacji – etap pierwszy

Świeże powietrze w twoim domu każdego dnia!

Montaż Rekuperacji w domu to sprawdzone przez miliony klientów rozwiązanie. Prezentowane zdjęcia to I Etap montażu rekuperacji w domu jednorodzinnym. Podczas, którego zostały rozprowadzony system rur spiro ocynkowanych. W Etapie II zostanie zamontowany i skonfigurowany rekuperator marki KOMFOVENT.  Dowiedz  się więcej – montaż rekuperacji w domu.

Dlaczego wybieramy rury spiro ocynkowane przy montażu rekuperacji?

Rury spiro zwijane są ze spiralnej blachy i poddawane cynkowaniu, to właśnie dzięki swej budowie idealnie sprawdzają się jako kanały wentylacyjne. Wewnętrznym wzmocnieniom zawdzięczają wyjątkową sztywność, natomiast zastosowanie cynku decyduje o odporności rury na uszkodzenia mechaniczne i korozję. Ocynkowane rury spiro posiadają swoistą powłokę ochronną i to ona gwarantuje długą niezawodność kanałów we wszelkich możliwych środowiskach.

System oparty na rekuperatorze Komfovent to  sprawdzone rozwiązanie. W centralach wentylacyjnych Domekt R montowane są wentylatory cichobieżne z wysokim współczynnikiem sprawności.

  • Brak przemarzania dzięki obrotowemu wymiennikowi.
  • Odzysk ciepła 85%.
  • Czterokrotnie niższe zużycie energii na podgrzewanie powietrza doprowadzanego.
  • Przekazywanie wilgoci do powietrza doprowadzanego.
  • Możliwość odzyskiwania chłodu, a więc niższe zużycie energii na schładzanie powietrza.
  • Nagrzewnica wtórna elektryczna.
  • Wentylatory PM o wysokiej sprawności (silniki synchroniczne z magnesem stałym).
  • Cicha praca.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych realizacjach ?

Zobacz – opinie naszych klientów

Dodatkowo, rolą wentylacji mechanicznej jest dostarczenie optymalnej ilości świeżego powietrza do budynku i usuwanie z niego powietrza zanieczyszczonego. W odróżnieniu od wentylacji grawitacyjnej wentylacja mechaniczna charakteryzuje się możliwością regulacji ilości powietrza dostarczanego do budynku niezależnie od warunków atmosferycznych, a wpływ na jej intensywność ma użytkownik systemu. Zaletą systemu wentylacji mechanicznej jest możliwość zastosowania odzysku ciepła.  Pozwala to zmniejszyć koszty ogrzewania i zdecydowanie poprawić jakość powietrza i komfort życia.

Dlaczego warto zainwestować w rekuperację?

  • Mniejsze rachunki za ogrzewanie – W wentylacji mechanicznej chłodne powietrze czerpane z zewnątrz jest ogrzewane w wymienniku ciepła rekuperatora. Potrzeba więc mniej energii na utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach. Daje to niższe koszty ogrzewania domu – oszczędności mogą sięgnąć nawet 50%, dla budynku dobrze ocieplonego.
  • Stała wymiana powietrza w domu – Dzięki zastosowaniu nawiewno-wywiewnej wentylacji mechanicznej, usuwane jest z wnętrza zużyte powietrze przez przewody wentylacyjne, a w to miejsce wprowadzane jest świeże powietrze. Wymiana powietrza jest stała bez względu na pogodę, a jej intensywność można kontrolować za pomocą sterownika. Dostarczane powietrze jest filtrowane, więc do domu nie przedostają się owady, kurz uliczny, pyłki kwiatów czy roztocza. Jest to szczególnie ważne dla osób cierpiących na alergie. Wraz z usuwanym zużytym powietrzem pozbywamy się również nadmiaru wilgoci, co zapobiega parowaniu okien w domu oraz powstawaniu pleśni na ścianach.

Zobacz – więcej naszych realizacji

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – Warszawa, Wołomin, Glinojeck, Płock, , Włocławek, Gostynin, Gąbin, KutnoWentylacja mechaniczna z rekuperacją to nasza specjalność! Zapewniamy szybki i fachowy montaż systemu wentylacji mechanicznej z rekuperacją wykonany przez doświadczonych pracowników.

ul. Ośnicka 5, 09-402 Płock
Zadzwoń – +48 507 236 033
Napisz – biuro@klimarosa.pl